2025 Autor: Isabella Gilson | [email protected]. Naposledy zmenené: 2025-01-23 13:09
Mnoho moderných ľudí vyskúšalo rožky aspoň niekoľkokrát. Sú prezentované v bohatom sortimente - vegetariánske, s rybami a morskými plodmi, takže takmer každý si medzi nimi nájde to, čo by chcel. Bohužiaľ, náklady aj na malú súpravu sú dosť vysoké - človek s priemerným príjmom ich samozrejme nemôže objednávať každý deň. Pozrime sa na dôvody takejto ceny a zároveň zistime cenu roliek.
Prečo sú rožky také drahé?
Na túto otázku zvyčajne majiteľom alebo zamestnancom sushi barov dostanete len dosť vágne odpovede. Niektorí hovoria, že náklady na kotúče sú príliš vysoké na to, aby bol hotový výrobok lacný. Iní tvrdia, že ide o zložitý postup a vysokú profesionalitu vysoko platených kuchárov.

V skutočnosti sú však náklady na rolky oveľa nižšie, ako by sa mohlo zdať – ukážeme to o niečo neskôr.
Áno a varenie si nevyžaduje špeciálnu profesionalitu – stačí si pozrieť niekoľko videí na internete, aby ste pochopili všetky tajomstvá tohtozručnosť.
Okrem toho sa pri kúpe tejto orientálnej večere nedá povedať, z čoho špecialisti vyrábajú rolky. A pri domácom varení si môžete byť istí vysokou kvalitou a čerstvosťou všetkých surovín, ako aj čistotou počas práce.
Preto môžeme s istotou povedať, že vysoká cena obľúbenej pochúťky je spôsobená jednoducho vysokým dopytom, ktorý podľa zákona kapitalizmu zvyšuje ceny aj toho najlacnejšieho tovaru.
Počítanie nákladov na kotúčiky z Philadelphie
Philadelphia rolky sú považované za jedny z najchutnejších a zároveň najkrajších na svete. To nie je prekvapujúce - koniec koncov, najväčšie množstvo červených rýb sa používa pri varení. Navyše sa nenachádza vo vnútri, ale vonku, čo dáva večeri mimoriadnu príťažlivosť.

Poďme teda zistiť pre ne primeranú cenu.
Na začiatok si preštudujme technologické karty filadelfských roliek, aby sme zistili zložky, ktoré ich tvoria. Na prípravu jednej porcie (štandard, osem kusov) budete potrebovať riasu nori, ocot, ryžu, jemne nasoleného lososa a syr Philadelphia. Takáto časť bude stáť 250 - 400 rubľov pri objednávke na doručenie a v ctihodných reštauráciách môžu byť náklady ešte vyššie. Aké sú však náklady na rožky z Philadelphie? Vypočítajme si cenu všetkých ingrediencií. Pre záruku vezmeme cenu nad priemer - napokon sa môže výrazne líšiť v závislosti od obchodu a mesta nákupu.
- Jeden list nori – 5rubľov.
- 30 gramov ryže – 5 rubľov.
- 20 gramov lososa – 10 rubľov.
- 16 gramov syra Philadelphia – 17 rubľov.
- 5 gramov octu – 1 rubeľ.
Koľko teda stojí nákup všetkých ingrediencií potrebných na prípravu porcie filadelfskej rolky? Ako ukazuje výpočet - 38 rubľov. Navyše, cena môže byť o niekoľko rubľov nižšia, ak si kúpite výrobky vo veľkoobchodoch. Ale aj v tomto prípade sú náklady 6-10 krát nižšie ako v lacnom obchode. Samozrejme, musíte sem pridať rôzne koreniny a predmety - o nich si povieme neskôr - ale v každom prípade je rozdiel veľmi jasný.
Hosť na rohlíkoch s uhorkou
Ľudia, ktorí majú záujem o lacné rožky, si však často objednávajú japonskú pochúťku plnenú uhorkou – kappa maki. Áno, nemôžu sa pochváliť takou krásou, sofistikovanosťou, či vkusom ako „Kalifornia“. Ale cena je oveľa nižšia. Zvyčajne časť šiestich kusov stojí asi 60-100 rubľov. Oveľa lacnejšie ako vyššie uvedená možnosť. A koľko bude stáť nákup všetkých ingrediencií na následné varenie doma?

Jedna porcia bude vyžadovať listy nori, ryžu, uhorku a ocot. Aká bude cena komponentov?
- Jeden list noria - 5 rubľov.
- 15 gramov ryže – 3 ruble.
- 7 gramov uhorky – 1 rubeľ.
- 5 gramov octu – 1 rubeľ.
Ukazuje sa teda, že porcia šiestich kappa maki bude vo všeobecnosti stáť 10 rubľov! A náklady sa znižujú rovnakým spôsobom - asi 6-10 krát. Aaj ten najhospodárnejší človek si môže dovoliť dopriať si takúto večeru.
Voliteľné vybavenie
Je možné, že dodatočné vybavenie potrebné na varenie a jedenie má vysoké náklady? Poďme zistiť, čo je potrebné.

Samozrejme, v prvom rade - čínske palice. Ak si kúpite najlacnejšie, jednorazové, budú stáť asi 5 rubľov za pár. Ale môžete si kúpiť dobre spracované, pokryté maľbami. Stoja niekoľkonásobne viac, ale zvyčajne sa používajú opakovane.
Podložka na výrobu roliek má tiež smiešnu cenu - nie viac ako 100 rubľov. Pred použitím sa oplatí navliecť plastové jednorazové vrecko, aby sa nezašpinilo. Nebude to prekážať pri práci.
Na doručovanie sa napokon používajú špeciálne kontajnery. Nepredávajú sa po kusoch, ale pri veľkoobchodnom nákupe stoja nie viac ako 5 rubľov za kus. Samozrejme, pri domácej príprave a konzumácii nie sú potrebné žiadne nádoby.
Problém s malými porciami jedla
Jediný problém, ktorý môže doma nastať, sú veľké porcie korenín a omáčok. Napríklad zázvor, wasabi, ustricová a sójová omáčka, tobiko kaviár a mnoho ďalších. Na prípravu a podávanie je potrebných len niekoľko gramov. A v takom množstve je jednoducho nemožné ich kúpiť - všetko musíte kupovať vo veľkých porciách. Je pekné, že v chladničke možno väčšinu produktov skladovať mesiace bez toho, aby sa sami poškodili.

Keď si teda raz kúpite všetko, čo potrebujete, môžete pravidelne potešiť seba a svojich blízkych rolkami a sushi, bez toho, aby ste museli znova míňať peniaze.
Záver
Z vyššie uvedeného môžeme s istotou povedať, že náklady na rolky sú pomerne nízke. A ceny sú nafúknuté jednoducho kvôli vášni pre toto exotické jedlo. Varenie doma je viac než opodstatnené.
Odporúča:
Ako variť rožky doma: recept krok za krokom

Japonská kuchyňa si v dnešnom globalizovanom svete získava čoraz väčšiu obľubu. A z nejakého dôvodu sa stalo, že to bolo sushi, predjedlo z ryže a rýb alebo morských plodov, ktoré Európanom chutilo viac ako iné pôžitky z kulinárskeho umenia Krajiny vychádzajúceho slnka. Ísť každý deň do japonských reštaurácií je drahé a pravdepodobne veľa ľudí premýšľalo o tom, ako pripraviť sushi (rolky) doma
Náklady na mesačný svit: výpočet na 1 liter

Za fľašu „malej bielej“s objemom 0,5 litra a štandardnou silou 40% zaplatí priemerný Rus 250 – 350 rubľov. Cena nie je príliš vysoká, ak osoba kúpi nie viac ako 1-2 litre ročne. Ale s častejším používaním silného alkoholu ľudia začínajú premýšľať o tom, ako si vyrobiť domácu vodku sami, alebo jednoduchšie, moonshine. Náklady na tento nápoj nie sú príliš vysoké
Prečo je halal mäso také obľúbené?

Náboženský svetonázor má veľký vplyv na kulinárske tradície. Nie je prekvapujúce, že existujú preferencie, ktoré sa v žiadnom prípade nerozdeľujú medzi ľudí na národnej úrovni. Ich základom je práve spoločná viera. Za takýto produkt možno považovať halal mäso
Prečo je také dôležité vedieť, koľko gramov obsahuje lyžička cukru?

Každá gazdinka, ktorá aspoň raz použila recepty z kuchárskych kníh, sa stretla s tým, že je pomerne ťažké odmerať potrebné množstvo rôznych produktov. Často môžete nájsť nie príliš podrobné informácie o tom, koľko hmotnosti alebo objemu konkrétnej zložky musíte naliať, naliať alebo umiestniť do misky
Hovädzie rolky s rôznymi náplňami. Recept na hovädzie rolky

Medzi mnohými studenými predjedlami vlastnej výroby, podávanými na slávnostnom stole, majú osobitné miesto mäsové rolky. Môžu byť varené v rúre a pomalom sporáku, s náplňou alebo bez nej, z kuracieho, bravčového a dokonca aj mletého mäsa. Hovädzie rolky sa však považujú za obzvlášť farebné, chutné a zároveň nie príliš kalorické. Ako sa dajú variť, čo dať dovnútra a ako ich správne usporiadať - o tom všetkom sa dozviete nižšie